piątek, 28 października 2011

Paznokcie żelowe


Pamiętaj że schludne dłonie to Twoja wizytówka, jednakże ażeby dłonie były piękne, musisz posiadać schludne paznokcie. Bardzo ważne jest stosowanie maseczki na dłonie. Poniżej przedstawiam co należy uczynić, ażeby otrzymać pomyślny efekt…

Żelowa stylizacja paznokci, tuż obok akrylowej jest jedną z najpopularniejszych metod wydłużania paznokci. Jest światło utwardzalna, zatem w tej technice potrzebna jest lampka UV, dzięki której utwardzimy żelowe paznokcie. Procedura żelowa cieszy się dużym szczęściem a także sławą nie tylko w Polsce, lecz także w zachodniej Europie.
Przedłużanie paznokci żelem jest sporo łatwiejsze od przedłużania akrylem, gdyż wyrób, czyli żel, nie zastyga podczas używania, dzięki czemu ma się możność luźnego działania pędzelkiem. Utwardzanie paznokci w Pasłęku także jest preferowane przy użyciu metody żelowej
Występują trzy procedury wydłużania paznokci żelem:

Jednofazowa:
Jest to procedura, dzięki której kompletny zabieg wydłużania paznokci przeprowadzany jest przy stosowaniach jednego wyrobu. W praktyce wygląda to tak, że jeden typ żelu posługuje nam jako żel podkładowy, budujący jak również nabłyszczający. W tej procedurze nie musimy wykorzystywać primera ani bondera, gdyż żel jednofazowy jest wystarczający do odpowiedniego utwardzenia paznokci. Żel utwardzamy w lampie przez 2 – 3 minuty, w zależności od tego jak grube są jego warstwy.
Dwufazowa:
Utwardzenie paznokci następuje przy wykorzystywaniach dwóch gatunków żelu np. żelu podkładowego i żelu budującego. Żel budujący może posłużyć także, jako żel nabłyszczający, dlatego ma dwojaką funkcję.
Metoda trójfazowa: Występują 3 fazy żelu:
1. Bonder – jest to żel podkładowy, podstawowy. Przygotowuje płytkę paznokcia do nałożenia powłoki żelu a także powiększa przyczepność wyrobu. Konsystencja bondera jest wiotka i transparentna. Bonder wzmacniany jest w lampie uv przez 1,5 minuty i potrafilibyśmy go wymienić primerem.
2. Żel budujacy - Za pomocą tego żelu skonstruujemy wygląd i długość paznokcia. Hartujemy w lampie uv przez 2 lub 3 minuty, w zależności od grubości warstw żel..
3. Żel nabłyszczający – Zadaniem tego żelu jest nadanie efektu końcowego przez nabłyszczenie paznokcia.
Więcej wciągających informacji o stylizacji paznokci metodą żelową, możesz znajdować na stronach albo blogu o manicure, jakich jest w Internecie naprawdę wiele.

Zalety metody żelowej:
 • Metoda żelowa jest metodą bezwonna.  Strategia żelowa rekomendowana jest głównie osobom, które nie trawią krzepkiego zapachu liquidu.
 • Metoda żelowa nadaje paznokciu bardzo estetyczny wygląd, bardzo ładnie zespaja się z prawdziwą płytką. Warstwy żelu zdołają być drobne, przez co paznokieć wygląda bardzo estestycznie.
 • Utwardzone żelem paznokcie mają ogromną połyskliwość na bardzo długo.
 • Paznokcie żelowe są niewrażliwe na aceton, a zatem nie mamy strapienia, że przy używaniu acetonowego zmywacza, paznokcie nam odlecą.
 • Bardzo istotną korzyścią jest wielka trwałość produktu jak również efekt pięknych paznokci nawet przez kilkanaście tygodni.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: karola 

2 komentarze:

 1. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w akcji: http://ziola-suplementy.blogspot.com/2013/02/zdrowie-w-internecie.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym kiedyś nauczyć się robić paznokcie-to moje marzenie! Uwielbiam piękne pazurki. Poki co chodzę do salonu ostatnio miałam takie https://www.facebook.com/photo.php?fbid=598813456796037&set=a.195457717131615.52529.195452823798771&type=1&theater Boskie!!!:)

  OdpowiedzUsuń